kalkulator kalorii

Odchudzanie bez diety? Pobierz kalkulator kalorii!

Święto wszystkich łasuchów i obżartuchów zbliża się nieubłaganie, wielkimi krokami! Tłusty Czwartek, bo o nim właśnie mowa – to zwyczaj, który zakorzenił się w Polsce jeszcze w XVI wieku. Dawniej pączki nadziewano orzechami i migdałami, które miały przynieść dozgonne szczęście osobie trafiającej na taką właśnie „niespodziankę”. Tego natomiast, kto nie zjadł ani jednego pączka w tłusty czwartek czekało niepowodzenie.

JAK UTRZYMAĆ SZCZUPŁĄ SYLWETKĘ?

Legendy i przesądy odłóżmy jednak na bok. Tematem, który po świątecznej (lub tej mniej uroczystej) wyżerce często spędza nam sen z powiek jest… szczupła sylwetka, a może inaczej – zachowanie względnie poprawnej formy. Każdy ma swoje słabości i chwile kiedy wyciąga rękę w kierunku słonych i słodkich smakołyków, które na co powinny zostać wrzucone do worka z napisem „Nie ruszać! Grozi wybuchem”. Nie zrozumcie mnie źle! Oczywiście, wszystko jest dla ludzi i jeśli taka chwilka słabości przytrafia się sporadycznie, raz na jakiś czas, „wybuch” w postaci dodatkowych kilogramów nie powinien stanowić dla nas zagrożenia. Jeśli jednak kubki smakowe domagają się regularnego dopieszczania, a co gorsza – nie przyjmują sprzeciwu i są pielęgnowane przez nas wedle ich widzimisię, możemy spodziewać się rychłej klęski urodzaju.

Spokojnie, bez paniki! Zanim rozpoczniesz szaleńczą gonitwę myśli i oczami wyobraźni zaczniesz poszukiwania swojego ulubionego trykotu, zanim , a wreszcie – zanim rozpoczniesz katusze kosztujące Cię hektolitry potu – poczekaj! Usiądź, zrelaksuj się i rzuć okiem na infografikę, która podpowie Ci, jak pozbyć się dodatkowych kilogramów w łatwy i przyjemny sposób.

PS Powyższy tekst ma charakter satyryczny i tak należy go interpretować. Nie zniechęcamy do siłowni, ani jakichkolwiek aktywności fizycznych.

Rozwiń

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *