darmowy kalendarz adwentowy

Listy od elfa – DARMOWY KALENDARZ ADWENTOWY

Co przywodzi Ci na myśl hasło KALENDARZ ADWENTOWY? Pewnie przypomina Ci się pudełko pełne czekoladek o świątecznych kształtach, które jako dziecko otwierałaś jedna po drugiej, każdego dnia grudnia, aż do samej Wigilii. A gdyby tak czekoladę zastąpić pełnowymiarową MAGIĄ? Magią, która zaczaruje każdy pierwiastek ciała Twojego dziecka? Magią, która je porwie w przepiękny świat pełen możliwości, spełnionych marzeń i radości?

Każda mama pragnie nie tylko wprowadzać dziecko w świat magii Świąt Bożego Narodzenia, ale również chciałaby eskalować jego ekscytację oraz przede wszystkim wykorzystać ten czas na przekazanie prawdziwych przygotowań, tłumaczyć samą ideę Świąt, uczyć empatii oraz okazywania miłości.

W dzisiejszych czasach rodzice stają się coraz bardziej świadomi swojej roli. Chcemy być jak najbliżej swoich dzieci, nie tylko w roli nauczyciela, czy przewodnika, ale również chcemy by dzieci czuły się z nami na równi. Szukamy różnych form ukazania dziecku złożoności tego świata, jak również jego piękna. Święta to idealny czas na pokazanie, czym jest miłość, bezinteresowność, otwarcie na innych czy dobro. Empatyczny kalendarz adwentowy, z którego dziecko nie tylko czerpie korzyści, ale również staje przed wyzwaniami i pytaniami, staje się znakomitym narzędziem dla rodzica, który chce uczestniczyć w pogłębianiu rozwoju swojego dziecka. Dziecko najlepiej uczy się poprzez zabawę, szczególnie, gdy jako przerywnik ma niespodzianki i stawiane przed nim wyzwania.

WYJĄTKOWY KALENDARZ ADWENTOWY

Dlatego stworzyliśmy dla Ciebie i Twojej pociechy unikalny kalendarz adwentowy w formie  listów od Elfa. Listów, w których pomocnik świętego Mikołaja nie tylko postawi przed Twoim dzieckiem zadania do wykonania, ale i również zada ważne pytania, pokaże czym jest miłosierdzie, empatia i troska o drugiego człowieka. Zaaranżuje dla Niego również niespodzianki i przygotuje do Świąt Bożego Narodzenia, pokazując czym są obowiązki i tradycje. Zmotywuje Was do wspólnie spędzanego czasu, a przecież właśnie o to w tym wszystkim chodzi. By być razem, bliżej, by cieszyć się tym czasem oraz sobą.

W darmowym pliku do ściągnięcia znajdziesz 24 propozycje zadań/wyzwań/niespodzianek dla Twojego dziecka. Ściągnij, wydrukuj i codziennie podkładaj w nocy jeden list od Elfa, który w magiczny sposób przygotuje Twoje maleństwo do najpiękniejszego dnia w roku. Do Wigilii Bożego Narodzenia. Stwórz własny kalendarz adwentowy. Wystarczy odrobina wyobraźni i kreatywności lub mały research w sieci w poszukiwaniu inspiracji. Możesz użyć np. wieszaka lub gałązki, do którego przymocujesz na sznureczkach 24 oznaczone koperty, do których włożysz listy. Możesz zakupić gotowe woreczki czy ułożyć choinkę z rolek po papierze toaletowym, obklejonych zielonych papierem kolorowym. Wybór należy do Ciebie.

Koniecznie przeczytaj listy. Wprowadzą do Waszego domu prawdziwą Magię, a dla dziecka stanowić będą niezapomniane przeżycie. Czasem warto zadać sobie nieco trudu, by zobaczyć iskierki w tych pięknych oczach.

WSZYSTKIE LISTY ZNAJDZIESZ PONIŻEJ 🙂

Listy od Elfa_Zaczaruj swoje Święta

List od Elfa_Wigilia

2 thoughts on “Listy od elfa – DARMOWY KALENDARZ ADWENTOWY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *