badania koronawirus zawiaty

BEZPIECZNY WYPOCZYNEK W CZASACH PANDEMII

W marcu bieżącego roku słowo „pandemia” było jednym z najczęściej wyszukiwanych haseł przez polskich użytkowników Google. Koronawirus bezapelacyjnie zawładnął naszą codziennością, odbił piętno na światowej gospodarce i wymusił lockdown.

Działalność większości firm została mocno ograniczona, a aktywność niektórych branż wręcz sparaliżowana. Granice zostały zamknięte, zamarła branża gastronomiczna i rozrywkowa, niektóre fabryki wstrzymały produkcję, natomiast turystyka praktycznie przestała istnieć.

Eliminowanie kolejnych restrykcji oraz odmrażanie gospodarki daje przedsiębiorcom nadzieję na powrót do normalności, chociaż trzeba pamiętać, że jest to kompletnie „nowa normalność”. Turystyka, podobnie jak i inne sektory muszą zmierzyć się z reżimem sanitarnym, którego pod żadnym pozorem nie można ignorować, bo tutaj liczy się nasze wspólne bezpieczeństwo.

OBOSTRZENIA W TURYSTYCE – JAK RADZĄ SOBIE WŁAŚCICIELE HOTELI I OŚRODKÓW WYPOCZYNKOWYCH?

Zadaniem każdego właściciela hotelu czy ośrodka wypoczynkowego poza zapewnieniem Gościom komfortu i zasłużonego relaksu jest zminimalizowanie ryzyka wybuchu infekcji. Przedsiębiorcy oprócz odgórnie wprowadzonych nakazów dodatkowo stosują liczne działania i środki prewencyjne. Regularne mierzenie temperatury wśród Gości i personelu, zachowanie odpowiedniego dystansu, zakładanie maseczek w zamkniętych pomieszczeniach, odpowiednia dezynfekcja obszarów wspólnych – to tylko część najbardziej nagłośnionych przez media zmian, jakie czekają w większości hoteli oraz ośrodków wypoczynkowych w Polsce.

BADANIA NA OBECNOŚĆ COVID-19

Okazuje się, że można inaczej. Poza „oczywistymi” metodami prewencyjnymi istnieje sposób na zmaksymalizowanie bezpieczeństwa i zwiększenie komfortu zainteresowanych – bieżące przeprowadzanie testów laboratoryjnych.

Na taki ruch jako pierwszy w Polsce zdecydował się nasz ośrodek wypoczynkowy Zawiaty: Rodzinne wakacje na Kaszubach.

Producentem testów jest biotechnologiczna firma Geneme, która jest również laboratorium diagnostycznym wpisanym na listę laboratoriów COVID. Diagnostyka prowadzona jest w oparciu o wykrywanie materiału genetycznego wirusa RNA.

Firma opracowała szybki test genetyczny wykrywający wirusa, który nie ma nic wspólnego z popularnymi i mało wiarygodnymi testami wykrywającymi przeciwciała świadczące o przebytej infekcji.

ZAWIATY: BEZPIECZNE MIEJSCE NA WAKACJE

Każdy z Gości ośrodka jest zobligowany do przejścia bezpłatnego testu genetycznego na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Procedura badań jest bardzo szybka i całkowicie bezinwazyjna. Już na wjeździe do ośrodka od każdej osoby pobierany jest wymaz, który należy zaaplikować do specjalnie przygotowanej probówki. Następnie pobrany materiał jest poddawany szczegółowej analizie i badaniu reakcji izotermicznej, które umożliwia wykrycie kwasów nukleinowych, a tym samym SARS-CoV-2 w ciągu zaledwie 30 minut.

Przebieg badania możesz zobaczyć klikając w poniższy film:

W przypadku pozytywnego wyniku, ze względów bezpieczeństwa Goście nie mogą pozostać w ośrodku i otrzymują 100% środków za zaplanowany pobyt lub mogą wybrać inny, dogodny termin wypoczynku.

Realizacja testów nie zwalnia ośrodka z innych środków zapobiegawczych oraz zapewnienia bezpieczeństwa we wszystkich obszarach działalności, co podkreśla Mariola Napierała, kierownik ośrodka wypoczynkowego Zawiaty:

Testy na obecność SARS-CoV-2 przeprowadzamy osobom, które przyjeżdżają do nas z różnych stron Polski. To forma „uszczelnienia obiektu” w czasie pandemii. Badania nie zwalniają nas oczywiście z przestrzegania zasad higieny i podstawowych obowiązków sanitarnych. Komfort i bezpieczeństwo naszych Gości są dla nas najważniejsze i widzimy bardzo pozytywny odzew na przeprowadzane badania – dzięki nim Goście wiedzą, że nic im nie grozi. W tej precedensowych okolicznościach szukaliśmy drogi na bezpieczne wakacje i jesteśmy przekonani, że udało nam się odnaleźć jedną ze ścieżek do zdrowego i komfortowego wypoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *